Nem akarom nevesíteni, mert minek. Az életem enélkül is működött. De a te segítséged anno nagyon jól jött. Igaz sajnos nem iskolai körülmények között, csak szakkörben. De nélküled lehet, hogy nem is élnék manuális munkákból. Rám ragasztottad a lelkesedést. Így mondhatni azt is, élő cáfolata vagy a fenti állításodnak. Jó nem?
Ezt már nem hagyhatom szó nélkül kedves Csiki tanár úr. Szia. Már vagy 30 éve annak, hogy utoljára találkoztunk. Még az egyetem előtt. Szóval, csak annyit akarok hozzáfűzni a véleményedhez, hogy nagyon igaz. Pont így történet.
Ja és trükköznek is. Kinyomtatják A4-esben, mert A3-as nyomtatójuk nincsen. Az nem olcsó. Aztán rárajzolnak a nyomtatott képre, mintha grafit rajz lenne.
Móni, teljesen egyetértek. Általába találnak a neten egy látványosabb fotót, aminek az esztétikai érdeme nyilván a fotósé és ezzel próbálnak villogni. Legalább ők készítenék a fotót is, mint az első hiperrealisták.
Időnként be szoktam kukkantani az oldalra. Vettem is már ott karácsonyi díszeket... István rajzait is láttam. Szerintem övé a legjobb a portrérajzolok között...
Eddig nem tudtam erről az oldalról. Benéztemén is. Ne rossz. Kellenek az ilyenek. Megneztelek téged is István. Jól teszed, hogy hirdeted magad máshol is.
Oké, oké. Ha meg nem fiatalkori munkáimat nézem, ott nem telt el annyi dő, hogy el tudjak vonatoztatni az emlékeimtől. Vagy itt is inkább arról van szó, hogy nem vagyok elégedett. De persze olyan is előfordul, hog tetszik. Azt gondolom, azért ez nem sikerült rosszul.
Ez jó. Tetszik. Így sosem gondoltam végig. De teljesen logikus. Ugyanakkor szomorú, nem? Tehát az alkotók sosem látják a saját munkáikat úgy ahogy mások.
Ez hasonló ahhoz, amikor egy slágert néhányszor meghallgatsz, megtetszik. Viszont ha sokszor meghallgattad egymás után már nyilván nem úgy hat rád. Az újdonság varázsa megszűnik. Megismerted. Nos aki készíti, pont ezt érzi amikor csak ránéz a kész munkára. Sose tud neki új lenni, nem tudja meglepni.
Köszi szépen! Jó érzés, hogyezt elég sokszor hallom. akkor biztos úgy van. Tudjátok más dolog készíteni műalkotásokat és más dolog idegennek ránézni. Aki először néz rá, azonnal érzékeli a mű hatását. 2D munkáról beszélek. Ez az amit a készítő sosem élhet át... Nem tudom érthető voltam-e.
Hozzászólások
Ha meg nem fiatalkori munkáimat nézem, ott nem telt el annyi dő, hogy el tudjak vonatoztatni az emlékeimtől. Vagy itt is inkább arról van szó, hogy nem vagyok elégedett. De persze olyan is előfordul, hog tetszik. Azt gondolom, azért ez nem sikerült rosszul.
Mármint ez rám is vonatkozik.
Ha én néztem volna meg, biztos tetszik
Jó érzés, hogyezt elég sokszor hallom. akkor biztos úgy van. Tudjátok más dolog készíteni műalkotásokat és más dolog idegennek ránézni. Aki először néz rá, azonnal érzékeli a mű hatását. 2D munkáról beszélek. Ez az amit a készítő sosem élhet át... Nem tudom érthető voltam-e.