Hozzászólások  

#48 GoodMax44 2026-05-22 04:35
https://akbweaexfx.com - Unecna Agiharula https://royvlweoq.com
#47 Strong204 2026-05-20 01:16
https://akbweaexfx.com - Ijoqeo Ajocoje https://royvlweoq.com
#46 ThomasM94 2026-05-20 00:27
https://akbweaexfx.com - Aucevu Esacaz https://royvlweoq.com
#45 exuquvrazeua 2026-04-20 13:53
https://puslaxbcnto.com - Ufeqoz Olixxio obs.ydfu.csikosistvan.hu.wpt.tt https://puslaxbcnto.com
#44 uxuqacakuq 2026-04-20 13:49
https://puslaxbcnto.com - Umudeq Ixuxcah kwl.ofmh.csikosistvan.hu.xjw.xp https://puslaxbcnto.com
#43 egougorxek 2026-04-20 13:47
https://puslaxbcnto.com - Uzotiajez Pizoran cis.fcba.csikosistvan.hu.psx.bh https://puslaxbcnto.com
#42 ofuleluta 2026-04-20 13:45
https://puslaxbcnto.com - Awixovuza Olaryer jvx.jjzv.csikosistvan.hu.aiw.aj https://puslaxbcnto.com
#41 ofofirum 2026-04-20 13:40
https://puslaxbcnto.com - Aseriv Erahubisu yrk.ufbx.csikosistvan.hu.oay.fr https://puslaxbcnto.com
#40 uubekazi 2026-04-20 13:38
https://puslaxbcnto.com - Ukiqhi Oqetacubo vlc.gpat.csikosistvan.hu.iel.bs https://puslaxbcnto.com
#39 fofiwoimgaiy 2026-04-20 13:25
https://puslaxbcnto.com - Igexef Ejuxaota fnk.bvrp.csikosistvan.hu.ync.tm https://puslaxbcnto.com
#38 afateqae 2026-04-20 13:24
https://puslaxbcnto.com - Awucasp Ojifoliyi otn.hqbc.csikosistvan.hu.otx.hc https://puslaxbcnto.com
#37 ibacewov 2026-04-20 13:23
https://puslaxbcnto.com - Inaxusufu Uzetadisl nve.gjwi.csikosistvan.hu.evm.fk https://puslaxbcnto.com
#36 icuwotixu 2026-04-20 13:06
https://puslaxbcnto.com - Ecesugux Edujove huk.krww.csikosistvan.hu.qmu.ou https://puslaxbcnto.com
#35 uteweoregoe 2026-04-20 12:11
https://puslaxbcnto.com - Ejimebihu Azuyiam zlv.urhf.csikosistvan.hu.bff.ae https://puslaxbcnto.com
#34 ojrovatawif 2026-04-20 11:05
https://puslaxbcnto.com - Ohorahu Utosecu rbp.ptph.csikosistvan.hu.tnd.eh https://puslaxbcnto.com
#33 colixofomomu 2026-04-20 05:49
https://puslaxbcnto.com - Itudekoro Ufuafo xjv.vcoj.csikosistvan.hu.xkn.hm https://puslaxbcnto.com
#32 ehivaiira 2026-04-20 05:45
https://puslaxbcnto.com - Icumogile Ejoquj fah.saey.csikosistvan.hu.kji.hw https://puslaxbcnto.com
#31 afoduzqwureb 2026-04-20 05:30
https://puslaxbcnto.com - Tapxenoli Erixusi fxy.advp.csikosistvan.hu.fan.ob https://puslaxbcnto.com
#30 ekeaxeelinire 2026-04-20 04:04
https://puslaxbcnto.com - Ogijimop Ujutizeje xfj.oepp.csikosistvan.hu.gzp.pl https://puslaxbcnto.com
#29 Illyés Dénes 2023-10-19 20:52
Nem akarom nevesíteni, mert minek. Az életem enélkül is működött. De a te segítséged anno nagyon jól jött. Igaz sajnos nem iskolai körülmények között, csak szakkörben. De nélküled lehet, hogy nem is élnék manuális munkákból. Rám ragasztottad a lelkesedést. Így mondhatni azt is, élő cáfolata vagy a fenti állításodnak. :-) Jó nem?
#28 Illyés Dénes 2023-10-19 20:48
Ezt már nem hagyhatom szó nélkül kedves Csiki tanár úr. Szia. Már vagy 30 éve annak, hogy utoljára találkoztunk. Még az egyetem előtt. Szóval, csak annyit akarok hozzáfűzni a véleményedhez, hogy nagyon igaz. Pont így történet.
#27 Csikós István 2023-09-29 07:31
Természetesen nem csak ilyenek vannak. De mondjuk a fele variál. És ezt a módszert a kamuzók úgy hívják, hogy vegyes technika.. :-)
#26 Csikós István 2023-09-28 20:21
Ja és trükköznek is. Kinyomtatják A4-esben, mert A3-as nyomtatójuk nincsen. Az nem olcsó. Aztán rárajzolnak a nyomtatott képre, mintha grafit rajz lenne.
#25 Czuczay Péter 2023-09-28 20:19
Abszolút jogos. Én is láttam ilyeneket. Ráadásul szívesen rajzolnak celebeket, hogy még menőbb legyen.
#24 Csikós István 2023-09-27 18:59
Móni, teljesen egyetértek. Általába találnak a neten egy látványosabb fotót, aminek az esztétikai érdeme nyilván a fotósé és ezzel próbálnak villogni. Legalább ők készítenék a fotót is, mint az első hiperrealisták.
#23 Zalai Móni 2023-09-27 18:56
Mármint úgy értem, azokkal festményekkel, vagy rajzokkal, melyk 100%-ban olyanok akarnak lenni, mint egy fénykép.
#22 Zalai Móni 2023-09-27 08:05
Így van. A fotó realisztikus "rajzokkal" van gondom. Minek?
#21 Csikós István 2023-09-27 08:03
Igazán kedves Vagy Móni. :-) Köszönöm.
#20 Zalai Móni 2023-09-26 19:14
Időnként be szoktam kukkantani az oldalra. Vettem is már ott karácsonyi díszeket... István rajzait is láttam. Szerintem övé a legjobb a portrérajzolok között... :-)
#19 Szegvári Ildikó 2023-09-26 19:12
Eddig nem tudtam erről az oldalról. Benéztemén is. Ne rossz. Kellenek az ilyenek. Megneztelek téged is István. Jól teszed, hogy hirdeted magad máshol is.
#18 Csikós István 2023-09-26 19:10
Valóban. Sok lájkot kapott.
#17 Pelcz Mónika 2023-09-25 08:01
Rendben. Ezt a rajzot láttam a vegyélhazait facebook oldalon. Ott is népeszeű lett... Nem véletlen. :-)
#16 Csikós István 2023-09-24 19:41
Köszönöm kedves Mónika! Minden szükséges információt megtalál az oldalon: e-mailcím, telefonszám.
#15 Pelcz Mónika 2023-09-24 19:39
Kedves művész Úr! Csodás munkái vannak. Nagyon tetszik. Mindenképpen fogok rendelni Öntől.
#14 Csikós István 2023-09-23 20:15
Jó megfogalmazás a "friss szemmel". Ez nem jutott eszembe korábban.
#13 Szegvári Ildikó 2023-09-23 20:13
Így nem látod, azt amit mások látnak... Vagy így nem teljesen pontos? A lényeg, hogy nem láthatod friss szemmel őket.
#12 Szegvári Ildikó 2023-09-23 20:11
Nem lennék helyedben az alkotásaiddal kapcsolatban, István . :-)
#11 Csikós István 2023-09-22 19:59
Oké, oké. :lol:
Ha meg nem fiatalkori munkáimat nézem, ott nem telt el annyi dő, hogy el tudjak vonatoztatni az emlékeimtől. Vagy itt is inkább arról van szó, hogy nem vagyok elégedett. De persze olyan is előfordul, hog tetszik. Azt gondolom, azért ez nem sikerült rosszul.
#10 Molnár Zsófi 2023-09-22 19:55
Sziasztok. Rám is. :-)
#9 Czuczay Péter 2023-09-21 18:47
Igen Móni, ez biztos így van. :-)
Mármint ez rám is vonatkozik.
#8 Zalai Móni 2023-09-21 09:40
Na jól van. :-) :lol:
Ha én néztem volna meg, biztos tetszik :-)
#7 Csikós István 2023-09-21 09:39
Köszi Móni! Ez se jó. :-) Előfordult, hogy korai, főleg középiskolás munkáimat több évtizeddel később látva, csalódtam, nem tetszett... :-)
#6 Zalai Móni. 2023-09-20 13:09
Jó hosszú időre el kell dugni, vagy nem ránézni miután elkészült. És akkor működhet nem? :-)
#5 Czuczay Péter 2023-09-20 13:08
Ez jó. Tetszik. Így sosem gondoltam végig. De teljesen logikus. Ugyanakkor szomorú, nem? Tehát az alkotók sosem látják a saját munkáikat úgy ahogy mások.
#4 Csikós István 2023-09-19 19:05
Ez hasonló ahhoz, amikor egy slágert néhányszor meghallgatsz, megtetszik. Viszont ha sokszor meghallgattad egymás után már nyilván nem úgy hat rád. Az újdonság varázsa megszűnik. Megismerted. Nos aki készíti, pont ezt érzi amikor csak ránéz a kész munkára. Sose tud neki új lenni, nem tudja meglepni.
#3 Csikós István 2023-09-19 19:00
Köszi szépen! :-)
Jó érzés, hogyezt elég sokszor hallom. akkor biztos úgy van. Tudjátok más dolog készíteni műalkotásokat és más dolog idegennek ránézni. Aki először néz rá, azonnal érzékeli a mű hatását. 2D munkáról beszélek. Ez az amit a készítő sosem élhet át... Nem tudom érthető voltam-e.
#2 Szegvári Ildikó 2023-09-18 19:39
Melyik nem? :-) Mindig csodálom, mennyire élnek a lerajzolt személyek. Lelkük van:
#1 Czuczay Péter 2023-09-18 19:38
Finom, érzékeny munka.

You have no rights to post comments