Én is akarok egy portrét István. A nagymamámról. Fél éve halt meg. Oké, már késő, tudom a Karácsonyt belekeverni. Legfeljebb késik egy kicsit az ajándékozás.
Viszont hallom nem egy plüss állat, nem Yorkshire terrier. Nem nagyon lehet babusgatni. Godzi cicám is ilyen, csak ha van kaja, akkor engedi, hogy megsimogassák. "Na jül van egye fene, ha te ezt élvezed" van a pofijára írva.
Meg kellett néznem a neten hogy néz ki a Main Coon cica, mert eddig még nem is hallottam róla, nemhogy láttam volna. Muszáj lesz szereznem egyet. Nagyon aranyos.
Na igen, állatnevek... Nálunk a párom sosem enged macska vagy kutyan nevekkel kapcsolatban. Pl. a jelenlegi kandur macskánknak kitaláltam egy szuper nevet: Godzilla. Tehát amióta megvan. eltérően szólitjuk mind a ketten. Pedig bizonyította, hogy igazi godzilla. Amikor 150 km-rel odább költöztönk. Az egész utat nemcsak végig nyávogta, de a macskaszállító dobozának az ajtaját simán kirúgta.
Sziasztok. Jó téma. Mi nem cicát találtunk és fogadtunk be, hanem kutyust. Egy yorkshire terriert. Lehet, hogy valami más is van benne... De biztos nem pitbull, vagy dán dog... Én Sanyinak neveztem el. A család nem értette, ez meg mi? Mondtam nekik magyar név. Egy ideig lázadoztak ellene, aztán beletörődtek.
Ildikó, volt kettő megrendelés ma. Döntened kell. Vagy vállalod, hogy csúszik. Egyébként minden évben előfordul olyan, hogy közvetlen Karácson után postázok, hogy még ebben az évben sikerüljön kézbesíteni.
Egyébként elgondolkodtam én is azon, mi lenne ha lerajzoltatnám a Micsut. 9 éves múlott. Hm. Nem is rossz ötlet. A lányom imádta. De már máshol lakik és Karácsonyra működhet... Holnapig döntök István. Remélem addig nem jelentkezik újabb megrendelő...
Az jó. Bár csodaszépek ezek a szőrmók macskák. Egy hónapja találtunk egy apró hosszúszőrő cicát a kertben. Alig élt. Nem tudjuk hogy került oda. Van a környéken egy kóbor keverék nagy szörzettel, vastag farokkal. Sorba kapja el a nem ivartalanitott nőstényeket. Sajnos a pici csak három napig élt még. Mindent megpróbáltunk.
Természetesen kedves Zita. Kb, még 4 rajzot tudok elválalni, ha nem túl extrák... kétségtelen a cicaszőrözés sem egyszeű feladat. Különösen ha Norvég erdei vagy Maine Coon macskáról van szó.
Még bele. Itt az oldalon több helyen is megtalálható az e-mail címem. Ott folytassuk tovább a megrendeléssel kapcsolatos beszélgetést. Persze a telefon is praktikus megoldás, ha a feladat összetettebb. Várom a jelentkezését.
Bepánikoltak Trump miatt. Rájött, hogy a háttérmahinációi, korrupciói (pl. mellékjövedelme a vakcinákkal kapcsolatban) ki fognak derülni. Ezért gondolta inkább pussztuljon Európa...
Én is olvastam hasonlót. Bírom amikor a balosok azt mondják. Fel kell számolni a "dezinformációt", ami a más véleménnyel azonos. Liberalizmus? Nevetséges.
Úgy vettem ki a hírekből, hogy Von der Leyen be akar keményíteni. félkatonai irányítás alá akarja Európát helyezni. Remélem nem fog sikerülni neki. Muszáj lesz ellenállni.
Bizony István jogos a felvetés. Amikor a magyarok érdekeit emlegeti, azzal döngeti a mellét, nem éppen a zsidókra gondol? Hiszen a sok iszlám "bevándorló" elsősorban nekik jelent fizikai kockázatot
Sára. Ez is zsidó név. Róza meg a Flóra, viszont latin név. Nem akartak annyira felűnőek, egyértelműek lenni. Gáz lett volna, ha mindegyik zsidó név. Nehéz lett volna eladni, hogy a magyarok érdekeit nézi és nem a zsidókét.
Ukrajna miatt egyértelműen pozitív dolog a változás, de miután Trump cionista zsidó (mint Orbán, ezért nagy haverok) az iraeli Iráni kofliktus félő, hogy lángba bortja a közelkeletet. Plusz Kina-Tajvan között is erősödni fog a konfliktus. Trump kína ellenes is.
Igen, kedves Ibolya. Viszont, érdemes gyorsan dönteni fényképet illetően, mert egyre több érdekődő e-mailt kapok... A továbbiakban érdemes e-mailre, vagy telefonra váltani. Megtalálható az elérhetőségem az oldalon, de ide is leírhatom. csikos.istvan57gmail.com, 30 420 6020
Nem biztos. A kínaiak nem mondanak mássalhangzót. Megfigyeltétek már? Ergo, csak könnyebb lehet az írásuk, nem?. Megszokás kérdése a krix-krax. Az is lehet őket nem vizsgáztatják helyesírásból. Tudják ami rájuk agadt. Ennyi.
Sziasztok! Jó téma. mint mindig. És ez most engem is erősen érint a belgiumi életem miatt... Kicsit nekem olyan a helyzet, mintha két szék közül a pad alás estem volna. Se a francia, se a magyarom nem százas. A magyar mondjuk, mióta itt beszélgetünk javulhatott valamicskét...
És ott van még a szimpla elírás is... Hiába eminens valaki, attól még mellé lehet nyúlni. Én szeretek tíz újjal gépelni, noha nem rendelkezek titkárnői végzettséggel:-) , ezért a sebesség rendszeresen megbosszulja magát...
Egyébként az angol nyelvtana sem egyszerű, hiszen a kiejtés mesze eltér a helyesírástól, de nyilván tudjátok ti is. Nekem sem egyszerű két évtized után sem... Ezért is külön szellemi sportág a "spelling-elés". Na ezt biztos rosszul írtam...
Jó észrevétel Zsófi. Szerintem mindenkinél előfordul időnként, hogy valamit elír (leszámítva a véletleneket, mert adott esetben figyelmetlen), vagy elgondolkodik, na most ezt hogyis írjuk?
Sziasztok! Már régen szóltam hozzá. három, négy hete... Ildikó "kötözködik" szaváról jutott eszembe, hogy rengeteg magyar szónál kell ellenőriznem a helyesírást mielőtt leírom. Itt pl. automatikusan a sz betűt használtam volna. Ez a 24 év egy másik kontinenesen nem segített a magyar nyelv bevésésében. Vagy ez mindenkinél így van életünk végéig?
Hozzászólások
Nálunk a párom sosem enged macska vagy kutyan nevekkel kapcsolatban. Pl. a jelenlegi kandur macskánknak kitaláltam egy szuper nevet: Godzilla. Tehát amióta megvan. eltérően szólitjuk mind a ketten. Pedig bizonyította, hogy igazi godzilla. Amikor 150 km-rel odább költöztönk. Az egész utat nemcsak végig nyávogta, de a macskaszállító dobozának az ajtaját simán kirúgta.
Én Sanyinak neveztem el.
Vagy vállalod, hogy csúszik. Egyébként minden évben előfordul olyan, hogy közvetlen Karácson után postázok, hogy még ebben az évben sikerüljön kézbesíteni.
Bözsikém szimpla fekete macska volt, lábain fehér "zoknival"
Örülök, hogy tetszenek a munkáim Balla Úr.
Tőlem sem állnak távol a hasonló gondolatok.
De meglepődtem...
Gáz lett volna, ha mindegyik zsidó név. Nehéz lett volna eladni, hogy a magyarok érdekeit nézi és nem a zsidókét.
Ráchel, meg... mi a máésik lánya neve?
Plusz Kina-Tajvan között is erősödni fog a konfliktus. Trump kína ellenes is.
csikos.istvan57
30 420 6020
Az is lehet őket nem vizsgáztatják helyesírásból. Tudják ami rájuk agadt. Ennyi.
Nekem sem egyszerű két évtized után sem...
Ezért is külön szellemi sportág a "spelling-elés". Na ezt biztos rosszul írtam...
Már régen szóltam hozzá. három, négy hete...
Ildikó "kötözködik" szaváról jutott eszembe, hogy rengeteg magyar szónál kell ellenőriznem a helyesírást mielőtt leírom. Itt pl. automatikusan a sz betűt használtam volna.
Ez a 24 év egy másik kontinenesen nem segített a magyar nyelv bevésésében. Vagy ez mindenkinél így van életünk végéig?