Hozzászólások  

#61 Csikós István 2025-08-09 21:46
Jót nevettem :-) :-) :lol:
#60 Asztalos Gabriella 2025-08-09 21:45
Kedves Móni, kérdezi hová katapultálnék, ha csak növényeket szabadna fogyasztanom?
Utána kellene néznem, melyik bolygón van lehetőség állattartásra... :lol: :-) Aztán Mars... :-) :lol:
#59 Asztalos Gabriella 2025-08-09 21:43
Most, hogy az étkezés szóbakerült, megkívántam a pacalpörköltet nokedlivel... :-) Nyam nyam. Egy kis édes vörösborral. Muszáj lesz még ma elmennem a henteshez... :lol:
#58 Csikós István 2025-08-08 21:04
Pontosan így van. 30 év után rengeteg féle ételt fogyasztok a párommal. Szokta mondani a párom, most már nem tudnám a húst lenyelni. Én is így érzek. Nem nézzük ennivalónak.
#57 Zalai Móni 2025-08-08 21:02
Ha szabad kérdeznem hová is? :-)
Nem olyan rossz a növényevés. Egyetértek Istvánnal ínyencé válik az ember, azzal, hogy kísérletezünk. Nem csak a szokásos meglehetősen kevés recept szerint készítjük az ételeket.
#56 Asztalos Gabriella 2025-08-07 20:51
Au. Akkor én katapultálok. :-x
#55 Csikós István 2025-08-07 20:49
Szóval ahogy mondtam a globális folymatok, bárki is irányítsa, ebbe az irányba fog haladni. Bogár, nem bogár tök mindegy. Persze van egy szomorúbb opció is. annyira tönkretesszük a környzetet - szándékosan -, a növényi táplálkozás is megszűnik. Marad a mesterséges élelem...
#54 Csikós István 2025-08-07 20:43
Ez cuki volt :-) . Ragacsozok. Örülök neki ha növényevésről van szó, fontos. A hús terhelt, karmája van az állatok szenvedése miatt...
#53 Czuczay Péter 2025-08-06 21:30
Nagyon találóan fogalmaztál Móni. Pont így van. :lol:
#52 Zalai Móni 2025-08-06 21:29
Egy biztos ha többször errejársz és elolvasod, amit ide irkálunk, hamaraosan növényevő leszel te is. szóval csak óvatosan. :lol: Én így jártam. Istvánnak ragacsos dolgai vannak :-) :lol:
#51 Zalai Móni 2025-08-05 21:27
:lol: :-) :lol:
#50 Asztalos Gabriella 2025-08-05 21:26
De hát mi a fenét esznek vegák? Krumpli rizs meg alma? Ebédre réppa rizzsel, meg krumplival? eléképzelni sem tudom. Amikor a barátaimmal beszélgetve ez a téma előkerült . Azt szoktam mondani. Fűevők egy kicsit nyersebb változatban. De talán ide nem illik... :-)
#49 Asztalos Gabriella 2025-08-05 21:22
Ajjaj. Ezek nyomós érvek. Még a végén meggyőz egy inyenc húsfalót. :-)
#48 Csikós István 2025-08-04 20:57
Tehát téves az a fantazmagória, hogy kell fogyasztanunk húst a fehérje miatt.
#47 Csikós István 2025-08-04 20:56
Kedves Gabriella én már több mint 30 éve nem eszek húst. És megvagyok. Persze 68 évesen nyilván úgy ahogy ebben a korban szokásos... A hívő hinduk 5000 éve generációról generációra nem ettek húst és nincsenek rosszabból, mint a húsevők
#46 Asztalos Gabriella 2025-08-04 20:53
De hát a hús kell nem? Fehérje, vagy mi.
#45 Szegvári ildikó 2025-08-03 21:24
sziasztok. Ha úgy lesz ahogy mondod, érdekes lesz a húsevők reakciója a leszoktatásra.
#44 Csikós István 2025-08-03 21:22
Köszönöm kedves Gabriella! Örülök, hogy tetszenek a rajzaim. A fiam is így szokott reagálni, amikor növényevést reklámozom neki. "A cupákosat szeretem"
#43 Asztalos Gabriella 2025-08-02 21:19
Csodás grafikák! Gratulálok az alkotónak.
Én a húst cupákosan szeretem. Szöcske nélkül... :lol:
#42 Molnár Zsófi 2025-08-02 21:18
Igen ezt én is hallottam. De nehéz leszokni, ha a lányaim odarángatnak... :sigh:
#41 Czuczai Péter 2025-08-01 21:43
Már így is minden szart belerakhatnak. Bocsi Zsófi.
Állítolag hónpokig is elállhat úgy hogy nem változik a kinézete. Tömve lehet tartósítószerrel.
#40 Molnár Zsófi 2025-08-01 21:40
Sziasztok, Hamburgerben? Rémesen hangzik. Néhány napja ettem. Ez most mindig eszembe fog jutni :sad:
#39 Czuczay Péter 2025-07-31 21:49
Talán a hamburgerben is...
#38 Czuczay Péter 2025-07-31 21:48
Szerintem a bogarak már ott vannak minden kész ételben, mint adalék... :-x
#37 Czuczay Péter 2025-07-31 07:31
Én már alig eszek húst. :-) Úgy hogy tőlem törölhetik.
#36 Zalai Móni 2025-07-30 21:59
Én is így gondolom húsevőként. Mejd meglátjuk, remélem a jóslatod nem valósul meg...
#35 Csikós István 2025-07-30 21:58
Persze ha húsevő lennék, biztos nem tudnának rávenni, hogy bogarat, meg műhúst egyek...
#34 Csikós István 2025-07-30 21:57
Első körben sajnálnám az állattartókat gazdasági szempontból, de átgondolva a brutális vágóhidakat, meg a környékünkön érezhető disznószarszagot, ám legyen. Nem haragszom, ha kényszerítik az embereket a bogár, műhús, meg növényevésre...
#33 Csikós István 2025-07-29 20:55
Ma nekem az pottyant elém, hogy 2030-ig a húsfogyasztást meg akarják szüntetni. Magyarországon is az állatokat mindenféle kamu járványok ürügyén le akarják öldösni.
Mondjuk én nem szomorkodnék, tudjátok nem fogyasztok húst, de a gazdaságok csődjét megérezné a gazdaság.
#32 Szegvári Ildikó 2025-07-29 20:52
Mi lesz ennek a vége?
#31 Zalai Móni 2025-07-29 20:51
Ma ugrott fel elém egy videó, ahol már 1962-ben az időjárás manipulálhatóságáról beszélt egy politikus és hogy ezt már megtehetjük, mondta. Tuti már ez a műsor megy.
#30 Csikós István 2025-07-28 21:29
Az időjárás manipulálás ennél nem is lehetne nyilvánvalóbb... :-x
#29 Csikós István 2025-07-28 21:28
Persze együttérzek az állatokkal, de...
#28 Csikós István 2025-07-28 21:25
Jogos... Én meg azokat, akik nem messze tőlem sertéstelepet működtetnek, és a kánikula alatt, állandóan szellőztetnek és a környéken minden szarszagú. Aztán miután lehült a levegő, valaki fűteni kezdett nehogy megfázzon. Rémes.
#27 Zalai Móni 2025-07-27 21:04
Erősen szervezettnek tűnik, ahogy az időjárás is... Agyamra mennek. Lője már le valaki őket. :-x
#26 Czuczai Péter 2025-07-27 21:02
Ha fejenállva nézzük a grafikont... :-)
#25 Csikós István 2025-07-27 21:02
Lényeg, hogy fejlődünk. :-)
#24 Csikós István 2025-07-26 20:38
Kb. három éve kellett volna frissíteni az új verzióra, de az ismerősöm szeirint még évek fognak eltelni, mire törlik a netről, mint ahogy a 10-es windows október után is használható lesz, csak frissítések lehetősége nélkül marad.
#23 Csikós István 2025-07-26 20:35
Örülök, hogy még mindig egyáltalán van lehetőség a hozzászólásokra, mert a "joomla" nevű szoftverkészítő program, már nem támogatja ingyen ezt a lehetőséget.
#22 Csikós István 2025-07-25 21:22
Említettem már az oldal készítőjénekm de már nem tudja megoldani, mert ezt a program már nincs a gyártójától támogatva. Sőt a hozzászólások lehetősége sincs támogatva.
#21 Czuczai Péter. 2025-07-24 21:58
Szólni kéne a programozónak.
#20 Zalai Móni 2025-07-24 21:57
Elképzeltem. :-) Ezt már korábban begyakoroltam. :-)
Tényleg rakhattak volna ide szivecskés emojikat több variációban, mint a facebookon.
#19 Csikós István 2025-07-23 21:21
Képzelj oda szivecske emojit...
#18 Csikós István 2025-07-23 21:21
Köszi Móni! :-)
#17 Zalai Móni 2025-07-23 21:20
Semmiképpen sem szeretnék lemaradni arról amikor új rajz kerül fel az oldalra. :-)
Szóval egy újabb príma rajz készítettél el kedves István.
#16 Csikós István 2025-07-22 20:40
Köszönöm Hölgyek! :-)
#15 Kovács Éva 2025-07-22 20:40
Csatlakozom az elöttem szólóhoz. ez bennem maradt. :-)
#14 Szegvári Ildikó 2025-07-22 20:39
Nagyon jó rajz. Él... Ahogy ez minden rajzodról megállapítható. Néz le a papírról.
#13 Csikós István 2025-07-21 21:49
Nem elmagyaráztak dolgokat, hanem hatásokat váltottak ki az emberekben.
#12 Csikós István 2025-07-21 21:47
Az emberiség korábbi kúltúrákban - évmilliókról beszélek -, amikor a ráció helyett a mágia létezett az intenzív vágyakkal a háttérben. A kommunikáció szerves részei voltak a szimbólumok, jelképek.
#11 Czuczay Péter 2025-07-21 21:45
Igen, szerintem is létezhet ilyen. Sajnos.
#10 Csikós István 2025-07-21 08:11
Mindenesetre a szimbólumoknak nagyobb a befolyása ránk mint gondolnánk. illetve sok olyan hatásmechanizmus van, ami megkerüli a tudatossságunkat, enélkül is hat ránk.
#9 Csikós István 2025-07-21 08:07
Kétértelmű. A háromszög lehet szentháromság is, de sötétebb asszociációk is kapcsolódnak hozzá. Pl. szabadkőmüveseknél alapmotívum.
#8 Molnár Zsófi 2025-07-20 20:54
Végülis valóban. :-) Vajon mit szimbolizálhat a háromszög medál?
#7 Kovács Éva 2025-07-20 20:52
Akkor nem közismert személyiség. Csak jól néz ki, Nem? :-)
#6 Csikós István 2025-07-20 15:46
Nem tudom. Angliában él. Több fotót kaptam a megrendelőtől. Most cirka húsz évvel idősebb lehet.
#5 Kovács Éva 2025-07-20 15:44
Ismerős az arca. Valami híresség lehet?
#4 Csikós István 2025-07-20 15:43
Köszönöm kedves Éva! Elsődleges szempont a minőség. Minden csak utána következik.
#3 Kovács Éva 2025-07-20 09:56
Szuper rajz, Tökéletes.
Néztem az internetes felhozatalt, az Ön rajzai a legjobbak. Ez egyértelmű. Gratulálok!
#2 Csikós István 2025-07-20 07:18
Köszi Zsófi. Valami olyasmit mondott a megrendelő, hogy Angliában él az Úr. Ha jól értettem.
#1 Molnár Zófi 2025-07-20 07:17
Hm. Hasonlít a nagybáttyámra. :-) Nem is kicsit. Meg is említem neki.
Amúgy persze remek rajz. Megszokhattuk.

You have no rights to post comments