Hozzászólások  

#70 Szegvári Ildikó 2025-09-20 12:58
Egyetértek. Én is figyeltem a híreket.
#69 Zalai Móni 2025-09-20 12:57
Ja, valóban. De azért nem ártott volna ha Putyin,vagy Lavrov is mond valamit.
#68 Csikós István 2025-09-20 12:56
A szóvivő csaj, Zakharova tegnap reagált. Elnmondta, hogy Nyugatot nem érdekelte az orosz honvédelmi minisztárium közleménye...
#67 Csikós István 2025-09-18 21:08
Elég jó kérdés.
#66 Szegvári Ildikó 2025-09-18 21:08
Nincs más csak a reménykedés.
De azt furcsálom, hogy az oroszok még mindig nem reagáltak a lengyel drónokkal kapcsolatban.
Eddig azonnal volt rakció bármire. Mi lehet az oka?
#65 Zalai Móni 2025-09-18 21:06
Megy az ördögi shaw ezerrel. Jó lenne tudni mi a megoldás, mert én nem látom a kiutat. Féltem a gyerekeinket. Mi lesz velük?
#64 Czuczay Péter 2025-09-17 21:21
Meg háborúban egy vészhelyzet miatt kevesebb lehetőség van az ellevélemény elmondására és persze annál több a politkiai ellenfelekkel leszámolni
#63 Czuczay Péter 2025-09-17 21:19
Biztos így van, István. Ursuláék is többek között figyelemelterelés miatt szeretnének háborúzni az oroszokkal.
#62 Molnár Zsófi 2025-09-16 09:09
Erre nem is gondltam...De igazad lehet. A világháborúval kapcsolatban is.
#61 Csikós István 2025-09-16 09:08
Most is volt egy érdekes esemény, események. Ugye megölték ezt a Kirket, vele eg yidőben a szenátus 51 49 arányban továbbra is titkosnak itélték meg az Epstein dokumentumokat. A gyilkosság miatt senki nem figyelt erre. Pedig nagyon fontos döntés volt. No és persze az időzítés is érdekes. Szeptemben 10-e. Így a két torony is a háttérbeszorult...
#60 Csikós István 2025-09-14 20:30
Igazából, amióta elkezdődött Ukrajna és Oroszország fegyveres konfliktusa - ismerve az előzményket - biztos voltam benne, hogy ez a világháború nem elkerülhető.

Az is sürgeti Nyugatot, hogy az embereknek egyre jobban elegük van a menekültekből és már csak háborús vészhelyzettel tudják befogni az emberek száját...
#59 Csikós István 2025-09-14 20:26
Szóval még ma van... :-)
Nálad Zsófi nyolc órával korábban. Fél három lesz...
Szóval őszinte leszek. szerintem már zajlik a háború. Azzal, hogy az oroszok nem reagáltak rendesen a Lengyelországi kamu dróntámadásra..., már ők is elfogadták nyugat agresszióját és felveszik a kesztyűt.
#58 Molnár Zsófi 2025-09-13 21:01
Csak vicceltem. :-) Ráérek.
#57 Csikós István 2025-09-13 21:00
Au bocsánat. Volt pörgés forgás... Majd holnap regálok. :-)
Biz'Isten.
#56 Molnár Zsófi 2025-09-13 20:59
Már holnap után van! :-)
#55 Csikós István 2025-09-11 20:40
Zsófi, holnap majd reagáok a felvetésedre. Most későn olvastam el.
#54 Zalai Móni 2025-09-11 20:39
Viszont vicces szöveg is ki tud jönni ijenkor. :-)
#53 Csikós István 2025-09-11 20:39
Szívesen. Helyesírási hiba? Normál. Facebookon rendzseresen szembejön velem hozzászólásokat olvasva. Igaz különösen a messengeren a rendszer automatikus javítáokat végez anélkül, hogy erre "felhatalmazást" kaptt volna :-) Sokszor jártam úgy, hogy egész mást olvastam vissza, amit írtam. Megtanultam utólag is ellenőrizni...
#52 Czuczay Péter 2025-09-11 20:35
Köszi István, hogy kijavítottad a helyesírási hibát :sigh:
#51 Molár Zsófi. 2025-09-10 19:50
Valóban ilyesmi van. Nagyon sajnálom a gyerekekeimet. Milyen életük lesz? Lesz háború? Mi a véleményetek?
#50 Czuczay Péter 2025-09-10 19:48
Nem tudom hogy vagytok vele, de egyre több mindenben látom a hülyeséget vagy inkább káoszt. Akárhová nézek logitátlanságot érzékelek. Emberek, nem működő tecnika, politika, élethelyzetek. Minden egy jókora nagy katyvasz. Mi lesz ebből?
#49 Zalai Móni 2025-09-09 11:56
De sok van ilyen. : :sigh:
#48 Csikós István 2025-09-09 11:55
Jó kérdés? Talán azok akikre leginkább jellemző, hogy nem gondolkodnak.
#47 Czuczay Péter 2025-09-09 11:54
Ki adhat ilyen hülyeségre pénzt? Nyilván minimális az a szám, aki meg is nézi ezeket.
#46 Csikós István 2025-09-07 21:11
Mindenesetre fárasztó, hogy kinéz vagy kinéznek egy rajzot, és megállás nélkül másolják be a fájlcímeket. Csak egy et tehetek. Letörlöm azt a rajzot az oldalról. Ilyenkor akár több hét is eltelhet, de inkább kevesebb mire kinéznek egy másikat.
#45 Csikós István 2025-09-07 21:08
Úgy tűnik. Még nem nyitottam meg egyet sem. Több lehetőséget is felajánlanak. Valószínűleg van valamilyen weboldal, ami vállalj, hogy reklámoza a hozzáforduló vállalkozásokat interneten. Aztán orvérzésig nyomja azoknak akiket talált. Tök mindegy kiknek.
#44 Zalai Móni 2025-09-06 20:52
Mik ezek a spamek. Hozzászólásként reklámoznak valamit?
#43 Csikós István 2025-09-06 20:51
Amúgy ilyenkor az a megoldás, hogy azt a posztomat amit kinéztek - oda megy 90%-a, letörlöm. Ilyenkor másnap egy kettő érkezik. Néhány napig.
#42 Csikós István 2025-09-06 20:50
Már megint töröltem a spamekkel együtt néhány hozzászólást. elnézést Zsófi, meg Móni. De amikor legalább 500 spam érkezik az oldalra és ötvenesével törlöm őket, sajnos előfordul, hogy a mi hozzászólásaink is közéjük kerül.
#41 Csikós István 2025-09-02 21:10
Hát..., majd holnap.
#40 Zalai Móni 2025-09-02 21:10
Esetleg még egyszer... :-)
#39 Csikós István 2025-09-02 21:10
Egy hosszabb elemzést írtam, de a sok spammal véletlenül töröltem. Bosszantó.
#38 Molnár Zsófi 2025-09-01 08:08
Hasonlóan érzek én is Móni. Mi lesz azokkal a hozzátartozókkal, akiknek esélyük sincs átlátni a dolgokat.
#37 Zalai Móni 2025-09-01 08:04
Mindig várok valami megnyugtató javulást a világpolitikai helyzettel kapcsolatban, de csak egyre rosszabb... Totális a bizonytalanság... Próbálom magam megnyugtatni. Meg "kint, mint bent", da a beidegődések, félelmek automatikusan hatnak rám. Persze érthető. A család, a gyerekek. Mi lesz velük? Ők hogy élnének meg egy elfajult helyzetet. Jobb nem gondolni bele.
#36 Molnár Zsófi 2025-08-30 20:36
Szeritem ezt már így látjuk mind az öten, akik évek óta látogatjuk ezt az oldalt..
#35 Barna Zsuzsanna 2025-08-30 20:35
Hm. Jogos felvetés
#34 Csikós István 2025-08-28 11:52
Az is felismerhető, vannak csoportok akik szervezik a problémákat. Háborúk, gazdasági válságok, betegségek. Érthetően haragszunk is rájuk, pedig a probléma gyökere belőlönk fakad.Ők csak a kivitelezők. Hiába semmisítenénk meg a pszichopatákat, és megszerveznénk a világbékét, akkor a természeti katasztrófa ritkítana meg minket... "Kint mint bent" alaptörvény. A körülmények megváltoztatásához, kizárólag magunkban kell a deformációkat helyrehozniunk.
#33 Csikós István 2025-08-26 21:10
Köszönöm Móni. Nem azért , de jól esett. Azért vagyunk itt, hogy megfejtsük létezésünk alapkérdéseit. Minden más, csupán vegetálás része néhány évtizeden keresztül.
#32 Zalai Móni 2025-08-26 21:08
Nekem is. :-) Mint általában, amikor elmondja István a véleményét bármivel kapcsolatban. Nem azért, hogy puncsoljak :-) , de igen jó érzéke van felsmerni a valós folymatokat zavaros világunkban.
#31 Barna Zsuzsanna 2025-08-25 21:31
Tetszik a magyarázat. Köszönöm.
#30 Csikós István 2025-08-25 21:30
Kedves Zsuzsanna. A második galériában található festményszerű ifjú hölgy - történetesen a lányom - fótója, amiről a rajz készült, hangulatában adta magát, hogy "festményszerűen" dolgozzam ki. Általában minden rajz elkészítésének módját maga a fénykép diktálja.. Én csak hallgatok rá. Értelemszerűen. :-)
#29 Zalai Móni 2025-08-24 21:14
Elnézést, hogy belekotyogok, de valami hasonlót gondoltam először én is... :-) aztán beláttam, a pasztell képes lehet festményhatásra.
#28 Barna Zsuzsanna 2025-08-24 21:12
Róluk nem pasztell rajz jut eszembe ;-)
#27 Barna Zsuzsanna 2025-08-24 21:11
Upsz! :-) Tényleg vannak olyan képek, amik festménynek néznek ki. Pl. a második galériában a felsősorban egy fiatal leányzó. monalizás... Aztán a harmadik galériában a csendélet, meg amin emberek vannak egy régi ház előtt...
#26 Csikós István 2025-08-23 21:23
Kedves Zsuzsanna!
Örülök, hogy tetszenek a munkáim, melyek közül akadnak fesményhatásúak is. Valójában színes pasztellel készültek.
E-mail címet megtalálja az weboldalon több helyen is.
#25 Barna Zsuzsanna 2025-08-23 21:21
Kedves Művész Úr!
Nagyon tetszenek a grafikái és a festményei. Mindenképpen fogok rendelni a közeljövőben. Még ki kell találnom, hogy a csalárdól egyenként vagy csoportosan készüljenek a rajzok. Elsősorban grafit rajzokra gondoltam, vagy barna pasztellre.
#24 Molnár Zsófi 2025-08-22 07:46
Szóval akkor ez lesz a menő játék. :-) Oké hatákony.
#23 Czuczay Péter 2025-08-22 07:45
Tényleg nagyon hasznos tud lenni. Elismerem. Köszi István. :-)
#22 Czuczay Péter 2025-08-20 21:20
Tegnap óta a család le se tud vakarni a Copilotról... Jókat vitatkozok vele. Holldra szállás, laposföld... Hülyítem. De tényleg jó a stílusa. :-)
#21 Csikós István 2025-08-20 21:18
Tényleg hasznos tud lenni adatok keresésében. Vásárlásnál, egészségügyi problémák értelmezésében. Jobb, mint az orvos az biztos... Törvények jogszabályok... stb. Szóval nagy segítség lehet, ha nem számítjuk bele az adatlopást... :-)
#20 Molnár Zsófi 2025-08-19 22:01
Én még nem próbáltam beszélni a "géppel". De kíváncsivá tettél. Egyenlőre persze elképzelésem sincs hogy csináljam.
#19 Zalai Móni 2025-08-18 21:25
Ajjaj. Jó hogy mondod. Persze lehetett sejteni... :cry:
#18 Csikós István 2025-08-18 21:24
Volt egy érdekes beszélgetésem a "Copilottal", Microsoft mesterséges intelligenciájával. Néhány hete rendszeresen felveszem vele a kapcsolatot. Ha valamilyen információra van szükségem, ez a leggyorsabb megoldás.
Lényeg, hogy szinte bármit csinálok ő ezt látja... Szóval óvatosan. Nincs messze a digitális diktatúra...
#17 Czuczay Péter 2025-08-17 21:08
Iiiigen valami ilyesmi... :lol:
#16 Csikós István 2025-08-17 21:07
Látom hosszú volt a hétvége, Péter és jól kipihented magad... :-) :lol:
#15 Czuczay Péter 2025-08-17 21:06
Szerintem a ketyvasz is jól hangzik. Be kellene vezetni a katyvasz mellett. Vagy azt egy időre letiltani, míg meg nem szókják a másikat... :-)
#14 Zalai Móni 2025-08-16 21:21
Katyvasz, nem ketyvasz. :-) Kár, hogy nem tudok javítani.
#13 Zalai Móni 2025-08-16 21:20
Marad a ketyvasz. Nem látok előrelépést. Sajnos. Európában marad a hőbölgés.
#12 Molnár Zsófi 2025-08-16 21:18
Bocsi, Más téma. ;-)
Mi a véleményetek Putin, Trump találkozóról. Ti biztos többet tudtok ezzel kapcsolatban, mint én innen St.Louisból?
#11 Czuczay Péter 2025-08-15 21:50
Teljesen egyetértek, Zsófi.
#10 Molnár Zsófi 2025-08-15 21:49
Ez a szemlélet is kell ezeknek a csodás grafikáknak az elkészítéséhez. Látszana, ha az anyagiak lennének a legfontosabbak.
#9 Csikós István 2025-08-14 21:26
Minőség az első. Aztán a pénz és hogy mennyi ideig tart a munka.
#8 Csikós István 2025-08-14 21:24
Fontos nekem, hogy elégedett legyen a megrendelő. Ismertem kollégát, akinél folyton reklamáltak a minőség miatt. Illetve annak hiánya miatt. Hát ha nekem reklamálnának, azonnal abba is hagynám a portrék készítését... Nyilván.
#7 Czuczay Péter 2025-08-13 21:11
Nekem is nagyon tetszenek ezek a pasztell rajzok. Nem véletlenül rendeltem ilyet a nagyszüleimről. Meg is könnyezték. Én is...
#6 Szegvári Ildikó 2025-08-13 20:56
Különösen kedvelem a barna rajzaidat István. Érzelmi töltése nagyobb, nosztalgikusabb. Valami ilyesmit mondtál korábban. Így igaz.
#5 Csikós István 2025-08-12 20:42
Köszönöm kedves Gábor!
#4 Shorti Gábor 2025-08-12 20:42
Nem tudok elmenni anélkül, hogy ne dícsérjem meg az alkotót. Fantasztikus rajzok. Gratulálok!
#3 Zalai Móni 2025-08-11 07:00
Mármint a képzeletbeli szívecske. :-)
#2 Zalai Móni 2025-08-10 21:06
Nem rossz ötlet. :-)
#1 Molnár Zsófi 2025-08-10 21:05
Szupcsi. :-) Mint mindig. Itt most szívecske emoji van. Rosszul láttok :-)

You have no rights to post comments