Hozzászólások  

#86 Zalai Móni 2026-05-10 21:51
Szerintem keresi a réseket hol tud lelépni.
#85 Szegvári Ildikó 2026-05-10 21:50
:-) Ja, valami ilyesmi lehet. Gyanus, hogy aktuális kérdéseket kerüli. Korrupció, stb.
#84 Csikós István 2026-05-09 21:37
Nekem is olyan minha Orbán megsértődött volna. Ha nem kellek nektek, le vagytok szarva. :-)
#83 Zalai móni 2026-05-09 21:36
Amit nem értek. Hol van Orbán? A Fidesz? Szétestek? Vagy mi van. Azt is furcsa a kpviselői mandátumról kb 20-an lemondtak, miután beszavazták őket. Érdekes nem?
#82 Zalai móni 2026-05-08 21:39
Erre én is felfigyeltem. Kíváncsian várom a folytatást.
#81 Csikós István 2026-05-08 21:38
Ezzel bizony én is egyetértek. Gáz van. Viszont érdekes körülmény, hogy a románok tapasztalati téren előrébb tartanak. Ők elsöpörték a baloldali kormányt, akik pont azt tették, amit MP tervez megvalósítani.
#80 Szegvári Ildikó 2026-05-08 21:33
Ellent kell mondjak kedves Zsuzsanna. Rossz a helyzet. Hosszan sorolhatnám, de már a facebook oldalon megtapasztaltam, azzal aki Magyar Péterre, a Tiszára szavazott nem lehet érdemmben kommunikálni. Igazuk van és kész. Szóval néhány hónap múlva, vagy már hét múlva, feketén fehéren ki fog derülni, hogy MP-t Ursuláék kézivezérléssel irányítják...
#79 Stumpf Zsuzsanna 2026-05-06 07:55
Azért talán nem olyan rossz a helyzet. Már bocsánat, hogy belekotyogok
#78 Szegvári Ildikó 2026-05-06 07:29
Nem akarom!! Valaki csapja agyon! Nem gondoltam, hogy az ország így fejezi be ezer éves pályafutását.
#77 Czuczay Péter 2026-05-04 21:32
Én nem ezt vártam az alapján ami eljutott hozzám Brüsszelbe. Sajnállak benneteket. Nektek is az lesz mint nekük.
#76 Csikós István 2026-05-04 21:30
EGyszerű. Próbál feltúrbózni, színesíteni jelzőkkel azt amit te is gondolsz. :-)
#75 Zalai Móni 2026-05-04 21:29
Mi a véleményed a válsztás eredményéről? Sejtem mi, de inkább tőled hallanám. :-)
#74 Stumpf Zsuzsanna 2026-05-02 21:39
Oké, meggyőzött. Muszáj lesz rendelnem egy rajzot. Még átgondolom, hogy kiről. Valószínűleg magamról, vagy magamról... :-) Fotótkat manapság nem divat kirakni a falra. Különösen nem korábbi generációkét. Így lenne esély arra, hogy unokáim nem szedik le... :-) Nem is hülyeség meggyőztem magam. :lol: .
#73 Stumpf Zsuzsanna 2026-05-02 21:35
Most néztem a kutyus alatt az az iddős hölgy tisztára a dédmamám. Nem semmi. :-)
#72 Csikós István 2026-05-01 21:32
Köszönöm kedves Zsuzsanna. Örülök, hogy tetszenek a munkáim.
#71 Sumpf Zsuzsanna 2026-05-01 21:32
Nagyon jó ez a rajz. Csodás. Gratulálok. De mindegyik az.
#70 Csikós István 2026-04-28 21:14
Örültem is a reklámozásnak...
#69 Molnár Zsófi 2026-04-28 21:13
Közülük ketten is rendeltek. Pedig hosszú a repüllő út kersztűl az Atlanti óceánon és nem fillérekbe kerül.
#68 Molnár Zsófi 2026-04-28 21:12
Ez aranyos. :-) Nálam a macska volt a haramadik. Igaz megelőzte közös képemet a férjemmel.
Viszont elmondhatom István rajzai csodásan mutatnak a falon. Minden vendégünknek egyből feltűnnek.
#67 Horváth Tímea 2026-04-26 21:14
Kutya után jön majd az unokám is. Ez egy kicsit furán hangzik... :-) Így járt. Előbb volt a kutya. :-)
#66 Horváth Tímea 2026-04-26 21:12
Ja, és a többi rajz gyönyörű. :-)
#65 Csikós István 2026-04-25 21:17
Örülök, hogy tetszik a rajz. E-mailcímemet, telefonszámomat megtalálja az oldalon.
#64 Horváth Tímea 2026-04-25 21:16
De aranyos. Tökéletes rajz. Nekem is van egy Yorkshire terrierem. Muszáj lesz lerajzoltani... Majd jelentkezek, keresek jó fotót.
#63 Csikós István 2026-04-24 21:05
A csoportos megéléseknek durvább időszakait éljük momentán, mint tapasztalható.
#62 Csikós István 2026-04-24 21:04
Így van Zsófi. Azért jöttünk, hogy megismerjük a létezésnek azt a verzióját, amikor a létezésünk célja saját magunk. Értelemszerűen kudarccal kell végződnie. Egyénileg és csoportosan is.
#61 Molnár Zsófi 2026-04-24 21:02
Igen, Igen. Ha teremtett világban álünk, pontosabban fogalmazva, miután teremtett világban élünk, a véletleneket elfelejthetjük. Tanulni jöttünk ide.
#60 Zalai Móni 2026-04-24 20:59
Így gondolm én is. Most már... Nsgyon örülök ezeknek a felismerésekek.
#59 Csikós István 2026-04-20 21:29
Valójában ez úgy működik, Ha valaik tényleg tudni szeretné mi az élet értelme és felteszi az alapkérdéseket. Be fogja vonzani a helyes válaszokat a kérdésekkel szinkronban. Vagy így, vagy úgy. Olvassa, hallja, láttja. Ha nem ismernénk egymást, más csatortnákon kapnátok úgyanezt. Rajtatok múlik minden.
#58 Czuczay Péter 2026-04-20 21:24
Ezek a gondolatok rám is pozitív hatással vannak. Külöünösön a széteső káoszvilágban fontos ismertek. Nélkülönözhetetlen ismeretek.
#57 Csikós István 2026-04-20 21:23
Köszi Móni!. Örülök, hogy így érzel.
#56 Zalai Móni 2026-04-19 21:36
Imádom az eszmefuttatásaidat. téged olvasva, olyan egyértelműnek, értehtőnek tűnnek létezésünk legnagyobb titkai.
#55 Csikós István 2026-04-19 21:33
A vallások a legkevésbé sem szeretnék, hogy kilépjünk a Mátrixból. ez elsősorban a kereszténységre, iszlámra, zsidó vallásra igaz. A buddhizmusban van ráció. Ezeken a területeken ezért alakult ki diktatúra, totális ellenőrzés. Kína, Észak Korea... Tehát más eszközöket kellett bevetni az érett lelkek visszatartására.
#54 Csikós István 2026-04-18 21:51
Csak egy dologban miénk a döntés. Maradunk a 3D-s világban, vagy megyünk. Ha maradunk a fizikai világ (mátrix) játékszabályai szerint kell élnünk. Ennyi
#53 Czuczay Péter 2026-04-18 21:49
Tetszik. :-) Mint mindig, István. Remek gondolt. Csak látszat, hogy én döntöttem. Mindig póbálunk ésszerű döntést hozni. Valójában az irányító, aki helyzetbe terel minket felkínálva a választási opciókat.
#52 Csikós István 2026-04-16 21:32
Sokszor eltöprengtem már azon, hogyan is működik a szabad akarat. Jobbra van tölem egy süti, amit szeretek, balra olyan amit nem. Melyiket választom? Egyértelmű. Ki is döntött erről, hogy melyiket válasszam. Mi történjen?
#51 Csikós István 2026-04-15 21:47
A zene nekem is a gyengém. Középiskolás koromban gitároztam egy zenekarban. Néhány hónapig. A sorsom odébb lökött. Más volt a feladatom. Vagy átélnivalóm.
#50 Maróti Ágnes 2026-04-15 21:45
Jaj. Sportot akartam írni. Aztán soprt lett belőle. Kár, hogy utólag nem leet javítani.
#49 Maróti Ágnes 2026-04-14 21:14
Végül is logikusnak tűnik. Valami ilyesmi van a soprtban is. ÍGy működik. Mindenesetre nekem már késő lenne rajzolással foglalkozni. :-) A sors...a zene felé terelt. Csellózok. Ebből élek
#48 Csikós István 2026-04-13 21:35
Ez a titka. De a Sorsnak van prioritása.... :-)
#47 Csikós István 2026-04-13 21:34
Azért szokták abbahagyni, mert elős néhány alkalommal nem sikerült, vagy nem keltette fel az érdeklődését. Ennyi. Minnél többet foglalkozunk vele annál jobban működik
#46 Csikós István 2026-04-13 21:33
Nem is hiszi mennyi potenciál van minden emberben ezel szakmával kapcsolatban. Lényeg az időn van, hogy mennyit hajalandó foglalkozni vele az ember.
#45 Maróti Ágnes 2026-04-11 21:51
Sokunknak az iparkodás kevés lenne ilyen teljesítményhez.
#44 Csikós István 2026-04-11 21:50
Köszönöm kedves Ágnes! Iparkodok!
#43 Maróti Ágnes 2026-04-11 21:50
De dúrva. Nagyon cuki ez a kutyus. Nagyon jó rajz, ahogy mindegyik. Gratulálok Csikós Úr!
#42 Csikós István 2026-04-09 21:32
Felvetésed teljesen jogos. Előbb utóbb biztos nem lesz már rám szükség. Főleg egy háborús káoszban
#41 Szegvári Ildikó 2026-04-09 21:30
Már kérdezni akartam. Nem félsz a digitális konkurenciától?
#40 Csikós István 2026-04-08 21:17
De a világ változóban van, igaz? Háború, meg miegymás...
#39 Csikós István 2026-04-08 21:16
Aztán meg jött Debrecenben a köüetkező 20 év a Jablonczay névvel (anyai név). Most ismét a Csikós az aláírásom, de már olvashatóan. :lol:
#38 Csikós István 2026-04-08 21:14
Nyolcvanas évek elején, egész pontosan 80-ban ültem ki először az utcára portrét rajzolni. Aztán kempingben Balatonfüreden. Kb. húsz éven keresztül valamiért olvashatatlanul írtam alá a rajzokat - USAban is -, így ha valki velem akarna rajzoltatni, nem találna meg, mert nem tudja ki vagyok...Hiba volt.
#37 Csikós István 2026-04-07 09:17
Most meg már túl öreg vagyok hozzá. Mindenki Csikósként ismer...
#36 Csikós István 2026-04-07 09:16
Nálam a névváltoztatás többször napirenden volt életem során. Veled ellentétben nem azért, hogy egyszerűbb dolgom legyen, amikor aláírok valamit. Ahogy ma már divat, az anyai nevemet is felvettem volna szívesen. A Jablonczayt. Szintén "cz"-vel. De valahogy sosem jött ki rá a lépés.
#35 Czuczay Péter 2026-04-05 21:30
:lol:
#34 Czuczay Péter 2026-04-05 21:30
Egyébként hosszabb idő alatt alakult ki az aláírásom. Ezért persze. De már rendben van a krix-kraxom :-)
#33 Czuczay Péter 2026-04-05 21:29
Semmi gond. A pályafutásom során ez már sokszor megtörtént. :-) A barátaim szerint változtatnom kéne nevet, mert macerás leírni kétszer a "cz-t".
#32 Szegvári Ildikó 2026-04-05 21:27
Bocsi Péter, elírtam a neved.
#31 Szegvári Ildikó 2026-04-03 20:12
Czucszay Péter. Nálunk csak aranyhörcsög számára van hely két hely. Nagyon cukik. Már a harmadik generáció.
#30 Szegvári Ildikó 2026-04-03 20:06
Négy éves lányom adta neki a nevét. Ragaszkodott hozzá. Aki mást mondott beszolt neki. Ez Kutyi és az én Kutyim. :-) Ennek már három éve. szoktam is mondani Andinak, vidd le sétálni a Kutyidat. Persze nem mindig lelkes, de azért megcsinálja. :-)
#29 Csikós István 2026-04-01 21:10
Ne! Kutyi. :-) Biztos nem te adtad a nevet.
#28 Szegvári Ildikó 2026-04-01 21:09
Nekünk két kutyánk van. Cocker spanielek. A nősténynél, Kutyinál nem divat a felajánlás... Igen Kutyi :lol:
#27 Zalai Móni 2026-04-01 21:06
Nem a macska :-)
#26 Zalai Móni 2026-03-31 21:38
Anyám úgy döntött első körben, hogy nem ivartalanítja a leánymacskákáját, mert nem akarja megkínozni, fájdalmat okozni neki. Aztán ő is megtapasztalta menyire kívános tud lenni tavasszal Bogika... Erre hamar meggondolta magát.
#25 Csikós István 2026-03-31 21:34
tényleg érdekes, hogy nem annyira a kandur a kezdeményező, hanem a nőstény cica. Legalább is én ezt már többször láttam.
#24 Csikós István 2026-03-30 21:11
Dettó ugyenez van Tátikánál is. Nyáladzik rendesen. Most ivartalanítottuk, mert már nagyon kínálgatta magát a környék kandúrjainak. A párom most látott ilyen mutatványt először, kiakadt tőle. :-)
#23 Szegvári Ildikó 2026-03-29 21:10
Nagyon cuki lehet. :-)
#22 Csikós István 2026-03-29 21:09
Külsőre a két cica szint teljesen egyforma. Az egyik, Matyi Debrecenben ragatt ránk séta közben, a másik Tátika (párom szerint Törpike) Jászapátiba mászott fel a nadrágomon szintén séta közben. Az előbbi nagyon tartózkordó, megsímogatni sem mindig hgyja magát. Tátikával viszont bármit meg lehet csinálni, mint egy plüs játék. És ha bört lát rá akar cuppanni. Szopogatja ezerrel. Nem is értem mi ez nála
#21 Zalai Móni 2026-03-29 21:04
Én is azt tapasztaltam, hogy nagyon másképp tudnak viselkedni.
#20 Csikós István 2026-03-28 21:39
:-) Pont ez volt nálunk is. Csak két macsekkal. Ami leginkább lenyűgöz, hogy teljesen eltérő tudlajdonságaik vannak. Korábban azt hittem. ezek az állatok azonos rugóra működnek..
#19 Szegvári Ildikó 2026-03-28 21:38
Mindig szerettem volna hosszúszőrű macskát, de már van három. Így sok lenne. A három is csk úgy elém pottyanatak. Kiválasztottak maguknak. :-)
#18 Csikós István 2026-03-26 21:23
Hát igen van mit rajzolni a norvég macsekon, de majd megoldom. :-) Várom az e-mailt.
#17 Horváthné Borbála 2026-03-26 21:22
Nekem is volt két macskám... Sajnos egy héten belül mindkettőt elütötte az autó. :-x Miután nagyon hiányoznak, azt hiszem muszáj lesz rendelnem mindegyikről egy rajzot. Még gondolkodok, hogy egy papíron vagy külön legyenek. Az egyik egy csodálatos norvég erdei cica volt. Aminek nem biztos, hogy örülni fog kedves Művész Úr...
Sok fénykép készült róluk. Megkeresem a legjobbakat. Majd jelenkezek az e-mailcímen.
#16 Csikós István 2026-03-25 22:25
Köszönöm, kedves Borbála
#15 Horváthné Borbála 2026-03-25 22:25
De cuki! NAgyon ari. Nem semmi ezeket szőrszálakat megrajzolni. Gratulálok a Művész Úrnak.
#14 Csikós István 2026-03-24 21:02
Rosszul számoltam, 46 éve... :-)
#13 Csikós István 2026-03-24 21:02
Régóta, kedves Móni! Utcán 80-ban rajzoltam előszőr pénzért. Tehát 45 éve. Unome-e? Igazából inkább a grafit és pasztell porral van baja a tüdőmnek. Hamarosan abba kell hagyjam. Sokat köhögök. Kizárt, hogy orvossal nézessem meg. Mindjárt lerákozna. Aztán ezt kérdezné: ugye akar kemoterápiát? Mert azért pénzt kap, mint a vakcinákra fejpénzt.
#12 Zalai Móni 2026-03-24 20:32
Nem szoktál elfáradni a portrézásba, István? Hány éve csinálod,
#11 Csikós István 2026-03-22 22:34
Hát igen. Ez egy alapkérdés sok rajznál is... Nem csak ennél.
#10 Czuczay Péter 2026-03-22 22:32
Gondolom nem igazán volt szórakoztató. Mret ugye pontosnak is kellett lenni. Ha fantáziádra hagyadkoztál volna, hogy ne fárdjon el a szemed, már nem az a kutya lenne...
#9 Czuczay Péter 2026-03-22 22:31
Láttam a facebook ldalra is felraktad ezt a cuki kutyus rajzot. Azzal a címmel, hogy relaxációs sorozatból. :-) Jót nevettem. Teljesen jogos. Érthető. Türelem kell ezeket a szörszálakat lerajzolni...
#8 Zalai Móni 2026-03-20 22:32
Magyarék és a Fidesz valós közvéleménykutatásokkal rendelkeznek. Ezért. Biztos már fölötte vannak a 10%-nak.
#7 Szegvári Ildikó 2026-03-20 22:31
Úgy látom egy embereként estek neki a Mi Hazánknak... Nem semmi
#6 Molnár Zsófi 2026-03-19 22:18
Oké köszi, látom. A "klépet" elég hülyén hangzott ;-)
#5 Csikós István 2026-03-19 22:11
Bocsi sok volt a dolgom. Máris törlöm.
#4 Molnár Zsófi 2026-03-17 22:20
István, töröld már le a felesleges "l" betűt. Mellényúltam. Köszi, Puszi. ;-)
#3 Molnár Zsófi 2026-03-17 22:18
Szerintem mindnyájan láttuk a törölt képet. Azt vettem észre naponta legalább egyszer mind az öten benézünk. :-)
#2 Zalai Móni 2026-03-17 22:17
Láttam a másikat is.nekem az is rendben volt. :-) Nyilván.
De igazad van, hogy a papírlapot tartó csipeszeknek nem kell feltételenül látszani.
#1 Csikós István 2026-03-17 22:16
Na ez már jobban sikerült. :-)

You have no rights to post comments