Amit nem értek. Hol van Orbán? A Fidesz? Szétestek? Vagy mi van. Azt is furcsa a kpviselői mandátumról kb 20-an lemondtak, miután beszavazták őket. Érdekes nem?
Ezzel bizony én is egyetértek. Gáz van. Viszont érdekes körülmény, hogy a románok tapasztalati téren előrébb tartanak. Ők elsöpörték a baloldali kormányt, akik pont azt tették, amit MP tervez megvalósítani.
Ellent kell mondjak kedves Zsuzsanna. Rossz a helyzet. Hosszan sorolhatnám, de már a facebook oldalon megtapasztaltam, azzal aki Magyar Péterre, a Tiszára szavazott nem lehet érdemmben kommunikálni. Igazuk van és kész. Szóval néhány hónap múlva, vagy már hét múlva, feketén fehéren ki fog derülni, hogy MP-t Ursuláék kézivezérléssel irányítják...
Oké, meggyőzött. Muszáj lesz rendelnem egy rajzot. Még átgondolom, hogy kiről. Valószínűleg magamról, vagy magamról... Fotótkat manapság nem divat kirakni a falra. Különösen nem korábbi generációkét. Így lenne esély arra, hogy unokáim nem szedik le... Nem is hülyeség meggyőztem magam. .
Ez aranyos. Nálam a macska volt a haramadik. Igaz megelőzte közös képemet a férjemmel. Viszont elmondhatom István rajzai csodásan mutatnak a falon. Minden vendégünknek egyből feltűnnek.
Így van Zsófi. Azért jöttünk, hogy megismerjük a létezésnek azt a verzióját, amikor a létezésünk célja saját magunk. Értelemszerűen kudarccal kell végződnie. Egyénileg és csoportosan is.
Valójában ez úgy működik, Ha valaik tényleg tudni szeretné mi az élet értelme és felteszi az alapkérdéseket. Be fogja vonzani a helyes válaszokat a kérdésekkel szinkronban. Vagy így, vagy úgy. Olvassa, hallja, láttja. Ha nem ismernénk egymást, más csatortnákon kapnátok úgyanezt. Rajtatok múlik minden.
A vallások a legkevésbé sem szeretnék, hogy kilépjünk a Mátrixból. ez elsősorban a kereszténységre, iszlámra, zsidó vallásra igaz. A buddhizmusban van ráció. Ezeken a területeken ezért alakult ki diktatúra, totális ellenőrzés. Kína, Észak Korea... Tehát más eszközöket kellett bevetni az érett lelkek visszatartására.
Csak egy dologban miénk a döntés. Maradunk a 3D-s világban, vagy megyünk. Ha maradunk a fizikai világ (mátrix) játékszabályai szerint kell élnünk. Ennyi
Tetszik. Mint mindig, István. Remek gondolt. Csak látszat, hogy én döntöttem. Mindig póbálunk ésszerű döntést hozni. Valójában az irányító, aki helyzetbe terel minket felkínálva a választási opciókat.
Sokszor eltöprengtem már azon, hogyan is működik a szabad akarat. Jobbra van tölem egy süti, amit szeretek, balra olyan amit nem. Melyiket választom? Egyértelmű. Ki is döntött erről, hogy melyiket válasszam. Mi történjen?
A zene nekem is a gyengém. Középiskolás koromban gitároztam egy zenekarban. Néhány hónapig. A sorsom odébb lökött. Más volt a feladatom. Vagy átélnivalóm.
Végül is logikusnak tűnik. Valami ilyesmi van a soprtban is. ÍGy működik. Mindenesetre nekem már késő lenne rajzolással foglalkozni. A sors...a zene felé terelt. Csellózok. Ebből élek
Azért szokták abbahagyni, mert elős néhány alkalommal nem sikerült, vagy nem keltette fel az érdeklődését. Ennyi. Minnél többet foglalkozunk vele annál jobban működik
Nyolcvanas évek elején, egész pontosan 80-ban ültem ki először az utcára portrét rajzolni. Aztán kempingben Balatonfüreden. Kb. húsz éven keresztül valamiért olvashatatlanul írtam alá a rajzokat - USAban is -, így ha valki velem akarna rajzoltatni, nem találna meg, mert nem tudja ki vagyok...Hiba volt.
Nálam a névváltoztatás többször napirenden volt életem során. Veled ellentétben nem azért, hogy egyszerűbb dolgom legyen, amikor aláírok valamit. Ahogy ma már divat, az anyai nevemet is felvettem volna szívesen. A Jablonczayt. Szintén "cz"-vel. De valahogy sosem jött ki rá a lépés.
Négy éves lányom adta neki a nevét. Ragaszkodott hozzá. Aki mást mondott beszolt neki. Ez Kutyi és az én Kutyim. Ennek már három éve. szoktam is mondani Andinak, vidd le sétálni a Kutyidat. Persze nem mindig lelkes, de azért megcsinálja.
Anyám úgy döntött első körben, hogy nem ivartalanítja a leánymacskákáját, mert nem akarja megkínozni, fájdalmat okozni neki. Aztán ő is megtapasztalta menyire kívános tud lenni tavasszal Bogika... Erre hamar meggondolta magát.
Dettó ugyenez van Tátikánál is. Nyáladzik rendesen. Most ivartalanítottuk, mert már nagyon kínálgatta magát a környék kandúrjainak. A párom most látott ilyen mutatványt először, kiakadt tőle.
Külsőre a két cica szint teljesen egyforma. Az egyik, Matyi Debrecenben ragatt ránk séta közben, a másik Tátika (párom szerint Törpike) Jászapátiba mászott fel a nadrágomon szintén séta közben. Az előbbi nagyon tartózkordó, megsímogatni sem mindig hgyja magát. Tátikával viszont bármit meg lehet csinálni, mint egy plüs játék. És ha bört lát rá akar cuppanni. Szopogatja ezerrel. Nem is értem mi ez nála
Pont ez volt nálunk is. Csak két macsekkal. Ami leginkább lenyűgöz, hogy teljesen eltérő tudlajdonságaik vannak. Korábban azt hittem. ezek az állatok azonos rugóra működnek..
Nekem is volt két macskám... Sajnos egy héten belül mindkettőt elütötte az autó. Miután nagyon hiányoznak, azt hiszem muszáj lesz rendelnem mindegyikről egy rajzot. Még gondolkodok, hogy egy papíron vagy külön legyenek. Az egyik egy csodálatos norvég erdei cica volt. Aminek nem biztos, hogy örülni fog kedves Művész Úr... Sok fénykép készült róluk. Megkeresem a legjobbakat. Majd jelenkezek az e-mailcímen.
Régóta, kedves Móni! Utcán 80-ban rajzoltam előszőr pénzért. Tehát 45 éve. Unome-e? Igazából inkább a grafit és pasztell porral van baja a tüdőmnek. Hamarosan abba kell hagyjam. Sokat köhögök. Kizárt, hogy orvossal nézessem meg. Mindjárt lerákozna. Aztán ezt kérdezné: ugye akar kemoterápiát? Mert azért pénzt kap, mint a vakcinákra fejpénzt.
Gondolom nem igazán volt szórakoztató. Mret ugye pontosnak is kellett lenni. Ha fantáziádra hagyadkoztál volna, hogy ne fárdjon el a szemed, már nem az a kutya lenne...
Láttam a facebook ldalra is felraktad ezt a cuki kutyus rajzot. Azzal a címmel, hogy relaxációs sorozatból. Jót nevettem. Teljesen jogos. Érthető. Türelem kell ezeket a szörszálakat lerajzolni...
Hozzászólások
Viszont elmondhatom István rajzai csodásan mutatnak a falon. Minden vendégünknek egyből feltűnnek.
Sok fénykép készült róluk. Megkeresem a legjobbakat. Majd jelenkezek az e-mailcímen.
De igazad van, hogy a papírlapot tartó csipeszeknek nem kell feltételenül látszani.