Hozzászólások  

#84 Molnár Zsófi 2025-01-24 22:32
Istvánnak a blogja - nem véletelnül szoktuk mi négyen rendszeresen meglátogatni, fizikai távolságot leszámítva... - messze nem csak a képzőművészetről szól. hanem spiritualitásról, ezotériáról.is. Vannak feltételezéseim, de és is szívesen meghalgatnék egy összefoglalót...
#83 Zalai Móni 2025-01-24 22:29
Köszi Péter. Khm. Igen :-)
#82 Czuczay Péter 2025-01-22 22:30
Jó lenne, szívesen meghalgatnám István te melyik irányzatban találtad meg az utadat? Szerintem ez a hölgyeket is érdekelné. Ugye?
#81 Czuczay Péter 2025-01-22 22:27
Amióta ide látogatok, alaposan megváltozott a világnézetem. Igazából elfogadtam ami rámragadt az iskolákban. Ma viszont aktívan kutatgatom az ezotéria különböző irányzatait.
#80 Czuczay Péter 2025-01-22 22:25
Húha. Erre nehéz lenne egy materialistának azt mondani, hogy nyilván véletlen...
#79 Zalai Móni 2025-01-20 22:16
A fiad felkészülésére az autista gyermekre tényleg nem lehet más magyarázat, mint a sorsprogram léte.
#78 Zalai Móni 2025-01-20 22:14
Nekem is meggyőződésem, hogy a legtöbb egészségügyi problémát a gyerekkori kötelező vakcinák okozzák.
#77 Molnár Zsófi 2025-01-20 22:12
Ez tényleg érdekes. Illetve tényleg kitapintható a sors keze...
#76 Csikós István 2025-01-18 21:44
Most elgondolkodtam az egyetlen unokámon. Autista. Gondolom emiatt a sok kötelező vakcina miatt. 5 éves, de még nem tud beszélni..., és állandó felügyeletet igényel. Szar ügy. Viszont ugye a sors... A fiam éretségi után teljesen véletlenül 2 éven keresztül fogyatékosok gondozását tanulta.. és szintén két éven keresztül fogyatékos gyerekekre vigyázott... . Aztán meg szociális munkás lett. Most animációs reklámfilmeket készít... Elég ügyes. Érdekes életutak.
#75 Csikós István 2025-01-18 21:37
Egyszer volt szerencsém elbeszélgetni egyik kollégám két és fél éves kisfiával. lenyűgözött a kisrác. Úgy indított, hogy tegezzen vagy magázzon? Hm. Ilyen kezdés után muszáj volt hosszabb időt eltöltenem vele. 7-8 éves gyermek szintjén volt. Legalábbis kötetlen beszélgetés alapján.
#74 Szegvári Ildikó 2025-01-16 22:06
Korábbra én sem emlékszem.
#73 Zalai Móni 2025-01-16 22:05
Én nem emlékszem semmre legalább két és fél éves kromig. Elvoltam mint a befőtt... :-)
#72 Csikós István 2025-01-16 22:03
Ezután fél sszemmel mindig engem nézet. ami nekem csak azért volt problémás, mert erősen kancsított. Tehát kérdés volt számomra, most melyik irányba lát élesen. Meg kellett volna kérdeznem. :-)
#71 Csikós István 2025-01-14 21:43
Nem emlékszem, hogy pálcikákat rajzoltam volna. Persze két éves korom elött elég homályosak az emlékeim. :-)
Csak néhány dolog villan be. pl. elcsatangoltam a kertből néhány száz méterre. Felmentem egy régi háromszintes bérház padlás előtti félkör alakú ablakáig (Budapest, Kőbánya) Nagyon tetszett a kilátás... Simán vissza tudtam menni. Emlékszem, nem értettem miért bámulnak az emberek. Miután elmeséltem a nagymamámnak merre jártam, mejdnem szívrohamot kapott... :-)
#70 Szegvári Ildikó 2025-01-14 21:34
Sziasztok! Vagy pálcika balettáncosnőt? Olyan van. :-)
#69 Molnár Zsófi 2025-01-14 21:33
Pálcika cápát? :lol:
#68 Czuczay Péter 2025-01-11 22:07
Nem beszélve a korábbi rajzaimról, portréimról gimnáziumban és az egyetemen. Óvodás koromban összegyüjtötték a rajzaimat és a közeli általános iskolában állították ki. Nagycsoportosként szerettem balettáncosnőket, lovakat és cápát rajzolni... :-)
#67 Czuczay Péter 2025-01-10 22:18
45 év? Jesszus. Nem kevés :eek:
#66 Csikós István 2025-01-10 22:17
Csak a maximum elfogadható... :-) Nyilván. 45 év praxis alatt így alakult.
#65 Csikós István 2025-01-10 22:16
Amúgy a színesnek elég sok idő kell. Két fejnek minimum egy hét. Számomra, hogy az eredmény igényes legyen.
#64 Csikós István 2025-01-08 22:24
Általában a január valamivel lazább, mint a Karácsony előtti időszak. Nem sokkal... Most viszont február 4-ig be vagyok táblázva. Így alakult. Sajnálom.
#63 Bata Mihály 2025-01-08 22:22
Hadd kérdezzem meg, január vége működne? 28-ra egy két fejes portré színes pasztellel.
#62 Csikós István 2025-01-08 22:20
Rendben
#61 Bata Mihály 2025-01-07 22:31
Majd privátban jelenkezek hamarosan.
#60 Bata Mihály 2025-01-07 22:31
Megihletett ez a portré dolog. Biztos, hogy rendelni fogok Öntől. Kérdés már csak az kit-kiket a családból. :-)
Milyen ürüggyel, alkalomból..., de lesz. Kár, hogy nem Karácsony előtt tévedtem ide.
#59 Csikós István 2025-01-07 22:28
Köszönöm szépen kedves Mihály. Mindig próbálom a maximumot nyújtani. Csak így van értelme ilyet csinálni.
#58 Bata Mihály 2025-01-04 22:04
De jó rajzok. Gratulálok az alkotójának!
Ez a gitáros kollekció meg egészen elképesztő.
#57 Csikós István 2025-01-04 22:03
Örülök neketek. :-) Örülök, hogy ideterelt titeket az élet. Máre vagy öt éve?
#56 Czuczay Péter 2025-01-02 21:52
Fontos kérdések. A legfontosabbak. Már én sem látom értelmét az anyagelvű értelmezésnek. Nem is működne a világ... És érzem rajta a manipulálást, a hülyítést...
#55 Zalai Móni 2025-01-02 21:49
Nekem ez már nem kérdés. Teljesen elfogadom ezt az elképzelést, magyarázatot. Másképp nem is lenne értelme a létezésnek, az intelligens létezésnek számomra.
#54 Csikós István 2024-12-30 22:08
Felvetésedhez annyit fűznék hozzá, hogy ha megértjük, hogy a testtel együtt a lélek nem hal meg. A test csupán amolyan jármű, hordozza a belső lényünket, mindjárt csökken a halál jelentősége. A halál után a születésig csak összegezzük , feldolgozzuk elmúlt életünket, tetteinket, vágyainkat, gondolatainkat, viszonyunkat másokhoz.
#53 Csikós István 2024-12-30 22:03
Kellenek a kérdések. Csak így vannak válaszok. ezt a partit mindenkinek végig kell játszani, kétségek közepette.
#52 Csikós István 2024-12-28 21:53
Jogosak a felvetéseid, de ha alapjaiban értjük meg a létezés okát, célját, mindez érthetővé válik.
#51 Molnár Zsófi 2024-12-28 21:51
Karma? Ennek tudatában is nehéz felfogni azt a sok szenvedést, ami nap, mint nap zajlik a világban.
Mire jó? Amikor ezrével halnak meg, vagy milliószámra, mint a járvány alatt. Vakcinától vagy nem, mindegy. Milyen tapasztalai haszna van egy széttrancsírozott életnek?
#50 Csikós István 2024-12-26 22:25
Hát igen. Ezek a drámák nem érthetőek meg a karma törvénynek ismerete nélkül. Ezért szokták felvetni sokan: ha van Isten ezt miért engedi meg?
#49 Zalai Móni 2024-12-26 22:23
Ezért tudom sajnálni a katonákat a fronton... Néha elémpottyannak a drónos videók, borzalmasak. :cry:
#48 Csikós István 2024-12-26 22:21
Minden élet egyedi és megismételhetetlen. Csak látszolag tűnnek hasonlónak. .
#47 Csikós István 2024-12-24 22:04
Ja :-) Inkubátor. Sajátos, egyszerű. Karma. Apám szegedi, anyám pesti... Biztos miattam keveredtek oda, ahol nekik nem sok keresni valójuk volt. Szervezetemnek kellett a tiszta magaslati levegő
#46 Czeglédi Péter 2024-12-24 21:59
Érdekes élet lehetett. Egy lombik jut róla eszembe. :)
#45 Csikós István 2024-12-23 21:39
Náluk ittam előszös rumos teát. Nagyapád töltötte a teámba, 13-14 lehettem. Gyerekként is ha tehettem együtt szilvesztereztem apáddal, míg az öregek mentek az ismerősökhöz. Szóval sok az emlék.
Ugye akkoriban a világ nagyon másképp működött. Inernet nélkül, plusz Zircen semmi sem történt... Mentünk a mezőre, meg az erdőbe. Néztük a ritkán járó autókat. Választottunk márkát, az győzött, amelyikből több jött akkor. Trabant, Skoda, Wartburg...:)
#44 Czeglédi Péter 2024-12-23 21:36
Akkor az öregről többet tud nálam. Az ivasról nem hallottam.
#43 Csikós István 2024-12-21 22:11
Igen. Jól ismertem az öreget. Szerette a rumot... :-) Képeslapokat festett le. Tiszteségesen. Meg éjjeliőrködött Veszprémben.
#42 Czeglédi Péter 2024-12-21 22:09
Én nem igazán ismertem a gyerekkorát. Nem beszélt róla, de említette, hogy szeretett Zircen lakni. Ennyi. Nem ragozta. a felmenőkről apai ágon még a nagyapámról tudok. aki festőművész volt. Van is két festményem tőle.
#41 Csikós István 2024-12-20 21:49
Közös barátnő az általánosiskolából. Enyém volt a komolyabb... Apukád utólag vallotta be, hogy nagyon bele volt zúgva. Nem tudtam. Megesik barátok között.
#40 Czeglédi Péter 2024-12-20 21:47
Lényegében ez történt. Apukám nővére, Magdi néni sem volt ott a temetésen, akkor éppen kórházban műtötték. Csak hatan voltunk a tágabb családból És Cserepes Marika néni. Gondolom ő a közös ismerős.
#39 Csikós István 2024-12-20 21:43
Utoljára 2006 nyarán telálkoztam az édesapjával. Balatonalmádiba látogattuk meg a feleségemmel. Akkor valami közmunkát végzett, kertészkedett... Aztán kamionsoför lett, egy-két évre rá félig megvakult, innentől komolyan megbetegedett lefogyott vagy 30 kilóra és meghalt. Ennyit tudok róla. Egy közös ismerősünk volt a temetésén, azt mondta kevesen voltak.
#38 Czeglédi Péter 2024-12-18 21:45
Nem élnek. Egyik sem. 2021-ban halt meg apám nővére. A covid járvány vitte el.. A nagymamám meg már a kilencvenes években. Azt hiszem 98-ban. Igen, akkor.
#37 Csikós István 2024-12-18 21:41
Kedves C. Péter, meg tudnád mondani, hogy a nővére Magdi , illetve az anyukája él-e még?
#36 Zalai Móni 2024-12-17 21:52
Ez... Sors, sorsszerű... Gondolom.
#35 Molnár Zsófi 2024-12-17 21:51
Hát... Ez olyasmi mit St.Louis mindkettőnknek... De még dúrvább. Mik vannak!
#34 Czeglédi Péter 2024-12-16 21:49
Atyavilág.... Nem jutok szóhoz.
#33 Csikós István 2024-12-16 21:48
Sok olyan véletlen volt az életemben, aminek a matematikai esélye vagy nulla, vagy 0.00001 volt. Hát ez... Elképesztő.
Kálmán, Cece volt a legközelebbi barátom a középiskoláig. Azt már Pécsen végeztem.
#32 Czeglédi Péter 2024-12-16 21:45
Ejha. Apám ott nőtt fel. Kálmán volt a keresztneve.
És 2011-ben halt meg.
#31 Csikós István 2024-12-16 21:43
Amúgy a Czeglédi név közel áll hozzám. Gyermekkori barátság... Bakony, Zirc.
#30 Csikós István 2024-12-15 21:53
Természetesen megoldható. Váltsunk e-mailre, akár telefonra. Az oldalon megtalálható.az elérhetőségem.
#29 Czeglédi Péter 2024-12-15 21:51
Kár, hogy ez nem láttam korábban. Lehetett volna belőle karácsonyi ajándék....
#28 Czeglédi Péter 2024-12-15 21:50
Hú de jó rajz. Gratulálok. Mindegyik könnyedén felismerhető.
Elkészítené még egyszer, Művész Úr? Peresze nem pont így. Majd kiválasztom a fotókat.
#27 Czuczay Péter 2024-12-13 22:07
Valami ilyesmi. :-) Nyilván oka, van, hogy legalább egyszer minden nap benézünk. Nem csak megszokás.
#26 Szegvári Ildikó 2024-12-13 22:05
Korábban már hallottam tőled ezt a mondás. "Hasonló a hasonlót vonzza". Megjegyeztem. :-) Szerintem ezért látogatunk téged rendszeresen mi négyen. Péter, Zsófi, Móni meg én...
#25 Csikós István 2024-12-11 21:59
Szerintem én azok közé tartozom, akik talán túlzásba viszik a humort. Ha tehetem mindenből viccet csinálok. Így vagyok összerakva. Ez a felelőségteljes komolykodás nekem nem megy. :-)
#24 Szegvári Ildikó 2024-12-11 21:55
Azt különösen ha nem ütök mellé... :-)
#23 Szegvári Ildikó 2024-12-10 22:15
Szeretetm, ha vicces valaki... :-)
#22 Molnár Zsófi 2024-12-10 22:14
Hi-hi :lol:
#21 Csikós István 2024-12-10 22:14
Oké Péter kapsz fél pirospontot. Beválthatod a kislányodnál... :-)
#20 Molnár Zsófi 2024-12-10 22:12
Jó kifogás. :-) Lány is meg a baba is?
#19 Czuczay Péter 2024-12-09 21:50
Jól van. Éppen akartam írni a neveket, amikor a lányom rámmászott a babájával együtt. :-)
#18 Czuczay Péter 2024-12-09 21:48
Hé, nem ér. Én voltam itt előbb!
#17 Molnár Zsófi 2024-12-09 21:47
David Gilmour Roger Waters... :-) :lol:
Én kapom a piros pontot.
#16 Czuczay Péter 2024-12-09 21:45
Natyon vicces. :lol: Majd behajtom a páromon. :-)
#15 Csikós István 2024-12-08 21:45
Pink Floyd két gitárosának ki találja meg előbb a nevét? Kap egy piros pontot. :-) Karácsonyra pont jó lesz. Be lehet váltani a párotoknál... :-)
#14 Szegvári Ildikó 2024-12-08 21:42
Oké, oké. Csaltam. :-)
De hát ezért van az internet, nem? Ne fárasszuk már az agyaunkat a memorizálással. :-)
#13 Csikós István 2024-12-07 22:18
Ötös. :-) A google-nak?
#12 Szegvári Ildikó 2024-12-07 22:18
A szép ember? Keith Richards.
#11 Csikós István 2024-12-07 22:16
Stimmel. :-) No és a The Rolling Stones gitárosa?
#10 Zalai Móni 2024-12-07 22:14
Robert Plant a Zepelin énekes gitárosa nem? Puskáztam :)
#9 Zalai Móni 2024-12-05 19:40
Balról a másodk alul Zepelin nem? Vagy szintén alul a legmagasabb. The Rolling Stones gitárosa.
#8 Zalai Móni 2024-12-05 19:38
Hármat ismerek fel név szerint. Jimi Hendrix ugye nyilvánvaló.. :-) Aztán Brian May és Eric Clapton. Jobb felső.
#7 Szegvári Ildikó 2024-12-04 21:53
Beugrott Brian May... Qween.
#6 Szegvári Ildikó 2024-12-04 21:52
Mindegyiket ismerem, de a nevekkel bajban vagyok. :-) Két Pink Floyd tag... Egy Qween...
#5 Csikós István 2024-12-03 22:07
Ahhoz képest, hogy nem a te generációd zenészei, ügyes vagy, hogy csak Blackmore-t nem ismerted fel.
#4 Csikós István 2024-12-03 22:05
Ritchie Blackmore. Deep Purple.
#3 Czuczay Péter 2024-12-03 22:03
Csúcs. Nyilván. :-) Sokak nagy kedvencei. Egyedül a bal alsó fickót nem ismertem meg. Aki ül. Ki az?
#2 Csikós István 2024-12-01 20:32
Valakit felismertek közülük?
#1 Csikós István 2024-12-01 20:32
Nem mostában készült. Egy zenész gondolta, hogy kedvenceit lerajzoltatja. Sikerült úgy választania, hogy ők sokak kedvencei is. Persze nem a mai fiatalokra gondolok.

You have no rights to post comments